Kristal Endüstriyel, 1955 yılında temelleri atılan GALERİ KRİSTAL  tarafından, 1997’de kurulmuştur. Kurulduğundan bugüne, tecrübeli yönetimi ve dinamik kadrosuyla, günün teknolojisini takip ederek ve uygulayarak çalışmalarına devam etmektedir. 

Kristal Endüstriyel; projelendirme, pazarlama, imalat, montaj ve pazarlama sonrası servis departmanları ile Antalya merkezli olarak tüm Türkiye ve yurtdışına hizmet vermektedir. Üretimini, 56.000 m2 alan üzerine kurulu 40.000 m2 kapalı alan fabrikasında, bilgisayar tabanlı yüksek teknoloji ile gerçekleştirmektedir.

Kristal Endüstriyel, kalitesini ve profesyonelliğini ISO 9001, CE ve diğer uluslararası sertifikalar ile belgelemiştir.

Kristal Endüstriyel ‘de hedef koşulsuz müşteri memnuniyetidir. Bu amaçla; müşteri ihtiyaçları ergonomik çözümler üretilerek, kullanıma en uygun şekilde projelendirilir ve kısa sürede hayata geçirilir. Pazarlama sonrası servisi ile imzasını taşıyan her projenin, verimli ve uzun ömürlü olmasını destekler ve bu projeleri güvencesi altına alır.

Kristal Endüstriyel, kalitesinin, deneyiminin, profesyonellik anlayışının sonucu olarak, Endüstriyel Mutfak sektöründe dünyaca ünlü birçok lider markanın’ da Türkiye distribütörüdür.

Kristal Endüstriyel; mesleki, teknolojik ve kültürel gelişimi hızlandırarak, hizmet kalitesini artırmayı hedefleyen, ‘‘Turistik Tesis Mutfak Çamaşırhane Sanayicileri ve İşadamları Derneği’’ nin (TUSİD) üyesidir.

Kristal Endüstriyel, büyümekte olan iş hacminde hizmet kalitesini artırmak için aşağıdaki departmanlara ayrılmıştır.

Endüstriyel Mutfak - Soğutma - Açık Büfe - Çamaşırhane - Teknik Servis

Endüstriyel mutfakta, işletmeye özel tasarım, kalite, fonksiyonluk ve rasyonel hedefler için Kristal Endüstriyel. 

Mutfaklar, otellerimizin kilit noktalarıdır. Müşteri memnuniyeti açısından son derece önemli olan yeme-içme eğilimini doğru yönetmek gerekir.

Disiplinli çalışan bir mutfak ve sergilenecek olan lezzetli ürünlerin en gösterişli şekilde sunulması için doğru bir projeye ihtiyaç vardır. Giriş-Çıkış noktaları, bölümlerin hacimleri, cihazların stabil çalışır noktalara yerleştirilmesi ve en nihayetinde açık büfelerde, sunum trafiğinin ayarlanarak, dayanaklı ve hoş materyaller ile konseptin tamamlanması sağlanmalıdır.

Sizinle aynı kaygıları ve heyecanları paylaşan proje ekibimiz, üretim öncesinde mimarlarınız ile sürekli bir kontak halinde kalıp, fikir ve tecrübelerini aktararak en doğru çözümleri sunacaklardır. Peki ya sonramı ? Sonrası bir rüyanın başlangıcı…

Bir tesis düşünün; içerisinde dekorasyon ve endüstriyel üretim için gereken tecrübeli bir ekip, teknolojik makine parkuru ve sınırsız hayal gücü var ve bu tesis; krom, dkp, granit, boya, mobilya ,corian işleme birimlerinden oluşuyor. Böyle bir tesis var, biz bu şekilde üretiyoruz.

KROM İŞLEME: Bu birimde üç adet lazer kesim, 2 adet cnc tabanlı punch ve 1 adet merkezi bükme sistemi, 1 adet lazer kaynak teknolojisi ile ham halde olan, istenilen kalite ve kalınlık' da Cr-Ni sac işlenmekte ve gerekli birimlere dağıtımları yapılmaktadır. Neredeyse el değmeden işlenen Cr-Ni olabildiğince net bir yüzeye sahipdir. Birimde çalışan sayısı / m2

DKP İŞLEME: Açık büfelerin ana taşıyıcılarını yapabilmek için gerekli olan iskelet sistemi bu birimimizde yapılmaktadır. Üzerinde kullanılacak aksesuarlara göre proje ekibimiz tarafından şekillendirilen iskelet sistemi ardından paslanmaya karşı daha mukavvemetli olması için elektro statik sistem ile boyanır.

MOBİLYA İŞLEME: Hayal gücünün erişebildiği her desenin ahşap üzerine işlenebilmesine olanak sağlayan CNC makinemiz ile sınırlar artık yok. El oymasına kadar ahşap üzerinde bütün işlemlerin yapılabildiği mobilya işleme bölümümüzde tecrübeli ustalar çalışmaktadır.

BOYA BİRİMİ: İşlenmiş ham MDF' nin boyandığı bu birimimizde kusursuz yüzeyler için; kapalı bir alan içerisinde, havada uçan boya zerreciklerini yakalayan, su duvarları bulunmaktadır.

MERMER / GRANİT İŞLEME: Yapay ve doğal taşların işlendiği bu birimizdede CNC tabanlı waterjet makinemiz sayesinde taşlara desen verebiliyoruz. Bir çok farklı taşın işlendiği birimimizde detayların netliği bizim için önemlidir.

CORIAN İŞLEME: Son zamanların popüler mimari malzemesi olan corian materyalide tesisimizde işlenmektedir. Çok kolay forma girebilen bu materyal ile büfelerin üstleri zengin bir görünüm kazanmaktadır.

Pastahane bölümünde çalışan Chef'lerin kalitesini artırmak, ürün gamını genişletmek ve ısrafı önlemek amacı ile her yıl düzenlenen bu eğitimlerde toplam 300 Chef eğitilmiştir.